(Серія публікацій 'ЕОД_суспільство')

Як отримати якісне житло. Алгоритм дій

Наш Благодійний фонд розпочав роботу в 2016 році і хоча період існування не великий, однак назріла потреба дещо конкретизувати його діяльність. Багато людей бачачи наші публікації щодо нагальної потреби ЯКІСНОГО й МАСОВОГО житла для України, надіються, що отримають від нас відповідну благодійну ДОПОМОГУ:

- що ми збудуємо й подаруємо їм таке житло;

- що ми, звісно безкоштовно, забезпечимо для них комплексний аудит їхнього існуючого житла, розробимо план модернізації, пропрацюємо механізм правильного утеплення, продумаємо й видамо проекти необхідних інженерних мереж, повністю спроектуємо житло, організуємо відповідні роботи, тощо.

Змушені їх розчарувати, оскільки в нас зовсім інші цілі та можливості (на жаль). Наша основна Ціль - інформаційна благодійність (конкретніше розповімо дещо пізніше). Ми функціонуємо за рахунок благодійних пожертв, тому повинні шукати можливості досягнення максимального ефекту на одиницю грошових витрат, особливо враховуючи необхідний аспект глобальності дій/масовості результату).

За весь час роботи ми отримали безліч прохань (чи навіть вимог) допомогти конкретним людям, та не було ЖОДНОЇ пропозиції допомогти нам в роботі Фонду.

А тепер все по-порядку. В Україні давно назрів ряд системних питань-проблем, які потребують негайного вирішення:

- як захиститися від постійного росту комунальних платежів;

- з чим пов’язані незрозумілі хронічні хвороби та загальний дискомфорт проживання в наявному житлі;

- на ринку та в інформаційному просторі з’явилося безліч ‘ощадно-ефективних’ матеріалів/систем/обладнання/навіть просте різнояке трактування термінів, тому постає необхідність розібратися в цьому всьому й провести чітку систематизацію;

- яким же насправді має бути якісне житло і як його збудувати (чи, по можливості, зробити таким наявне);

- що таке Комплексний РЕСУРСОаудит житла (для чого він, що від нього очікувати, хто і як його має проводити);

- як завершальний ремонт (внутрішній благоустрій) може вплинути на кінцевий результат (отримання якісного житла);

- як впливає на людину-дім навколишнє середовище та як знизити негативний вплив життєдіяльності людини на Природу (стан Екології в цілому), щоб зберегти її для нащадків;

- як правильно спроектувати своє житло, обрати найефективніші інженерні системи, тощо;

- і найголовніше, як його зробити масовим та доступним.

Цей список звісно можна продовжити, та головна суть зрозуміла. Для України (як і для всього світу в цілому) потрібен 'Зелений баланс': Людина - Дім - Природа (що і є нашою МІСІЄЮ). А це можна досягти ТІЛЬКИ через 'Знання - Практичну дію - Системність' (що є нашою МЕТОЮ).

Можна збудувати й подарувати для якоїсь окремої сім’ї ОДИН якісний будинок (з забезпеченням ‘Зеленого балансу’ на найвищому рівні), чим ми, звісно, вирішимо проблему декількох людей, однак, навіть якщо їх заслуги перед Україною безспірні й значимі, для загального вирішення описаних (й не озвучених) проблем ефект буде НУЛЬОВИМ!

З іншого боку, ці кошти можна направити на оплату фахового дослідження проблематики й розробки практичних заходів їх вирішення (як безпосередньо на рівні житла, так і країни в цілому) з подальшим ЗАГАЛЬНОДОСТУПНИМ максимальним розповсюдженням.

Наразі такої інформації досить мало (особливо комплексної, оскільки і відповідних фахівців одиниці), притому й доступ до неї обмежений (хто захоче безкоштовно розповсюджувати результати своєї багаторічної роботи?).

А такі витрати можуть дати доволі значний ЕФЕКТ. Чим більше людей зрозуміє саму суть проблематики/шляхів її вирішення, тим більшим буде попит на відповідне житло (що однозначно змусить існуючу будівельну галузь переформатуватися під нові потреби-вимоги).

З’являться люди які захочуть-зможуть самостійно збудувати таке житло (що буде хорошим прикладом для інших), а це вже ПРЕЦЕДЕНТ! Інші просто не захочуть купувати наявне житло, що посилить тиск на існуючих забудовників, підштовхуючи їх до перегляду підходу до житлового будівництва.

Знову ж, на прикладі таких новозбудованих об’єктів, люди нарешті зрозуміють, що єдиним ‘ЗАХИСТОМ’ від платіжок/хвороб/дискомфорту є суттєве зменшення побутового РЕСУРСОспоживання та врахування системи дій певних взаємопов’язаних чинників (якими зараз при будівництві просто нехтують).

Тому, даючи для загального доступу (навіть оплачені нами) ЗНАННЯ, ми спонукаємо найбільш активних-спроможних людей до ПРАКТИЧНИХ ДІЙ, що стає поштовхом для СИСТЕМНИХ ЗМІН.

Ми не просимо через публікації від Вас грошових пожертв, але без Вашої безпосередньої допомоги (причому все доволі просто - максимально розповсюджуйте дану інформацію, діліться з друзями, тощо) реалізувати дану справу нам буде доволі важко.

Вона все-одно матиме свій ефект й реалізацію (невирішеність проблем є ГАРАНТІЄЮ дії нашої справи), однак спільними зусиллями МИ зможемо досягти цього значно швидше й ефективніше, з більш глобальним результатом.

Свою діяльність (по мірі залучення нами відповідного фінансування та знаходження відповідних фахівців комплексного підходу) ми бачимо в декількох етапів-рівнях:

(1) Розробка широкопрофільної ПРОГРАМИ (наш блок ‘ЕОД житло’) - суть, проекти, технології, матеріали, повна систематика процесів, аудит й діагностика, практичні рішення/приклади/поради, розрахунки й бюджети будівництва, схеми реалізації й максимізація доступності, тощо, з відповідним інформаційним доступом-розміщенням на нашому сайті/Facebook сторінці/YouTube каналі/тощо.

(2) Після повного інформаційного наповнення логічним буде проведення відповідних безкоштовних зібрань/навчань/семінарів/тощо, з коротким систематизованим, але доступним поданням основної суті (для максимального розуміння більшого кола людей). Це може дати можливість залучення відповідних спеціалістів (вони певні свої відкривають цікаві практичні напрацювання, діляться досвідом, а ми забезпечуємо їх зворотнім зв’язком з можливим потенційним клієнтом, що є свого роду певною рекламою).

(3) Пошук фінансування з метою практичного будівництва (наприклад один з розроблених житлових Клубів) відповідного житла, яке залишатиметься власністю Фонду, але виступатиме базою для створення відповідного Центру практичної інформації та матиме дослідницьку/презентаційну/навчальну функцію.

(4) За умови відповідного фінансування (є надія, що на таку діяльність, нарешті, звернуть свою увагу й державні (причому не тільки контролюючі) органи - буде певна підтримка й від держави) наступним буде створення Програми ДОПОМОГИ (інформаційно/практично/фінансово/роз’яснювальної) тим людям, хто впроваджуватиме ці всі моменти самостійно в своєму житлі.

В такому форматі, всі витрачені кошти матимуть ефект ‘геометричної прогресії’ - кожен інформаційний ‘крок’ матиме ефект наростаючої позитивної дії. ‘Дай людині рибу - вона буде сита день, навчи її рибалити - буде сита завжди’!

(5) Можливо, що останнім буде залучення коштів (державних чи міжнародних грандів, тощо) для масового будівництва такого житла з подальшою ‘пільговою’ орендою для певних груп населення, чи, навіть, з безпосереднім даруванням.

Готові допомогти собі, Україні, нам - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>