(Серія публікацій 'ЕОД ремонт')

Робимо 'ЕОД ремонт', або як не стати заручником свого житла

Житло повинно бути Безпечним для людини та навколишнього середовища, Здоровим й Комфортним для проживання, Ощадним (отримання, обслуговування, утримання), фінансово та технологічно Доступним!

Безпечність, Здоров’я та Комфорт досягається комплексним врахуванням 9-ти факторів взаємопов’язаної Системи Людина – Житло – Навколишнє середовище (в частині впливу на здоров’я, стан-самопочуття та життя людини в цілому):

1) НЕшкідливі МАТЕРІАЛИ (будівництва, техніки, меблів, тощо).

2) Чистота ПОВІТРЯ (постійний вивід ‘брудного’ й подача ‘чистого’).

3) Якість ВОДИ (контроль якості, оскільки людина з неї складається).

4) Комфортна ТЕМПЕРАТУРА (фізіологічно комфортний для людини режим в зонально-часово-сезонному аспекті).

5) Природна ВОЛОГІСТЬ (пересушеність чи надзволоженість - і маєте ряд хронічних захворювань).

6) Сонячне ОСВІТЛЕННЯ (фізіологічна потреба та чинник впливу на психологічний стан).

7) Шумоізоляція, ТИША (потрібно відпочивати, мати ‘зону спокою’).

8) Навколишнє СЕРЕДОВИЩЕ (соціально-природні та енергетично-економічні фактори).

9) Оптимальна ОРІЄНТАЦІЯ по сторонах світу (психологічно-енергетична, економічна складова впливу).

Ощадність та Доступність вирішується також комплексним багатовекторним підходом (з чітким врахуванням попередньо описаних чинників):

1) ‘Холодний’ РАЦІОНАЛІЗМ та максимальний ФУНКЦІОНАЛІЗМ (з самого початку чітко визначте свої потреби-можливості, відкиньте всякого роду надлишки, статусні ‘понти’ та вкладення ‘на далеку перспективу’, фахово пропрацюйте планування територій-площ, ‘посильте’ функціонал житла меблями-трансформерами чи іншими відповідними засобами - саме це може зменшити початкові потреби в території/приміщеннях/площі на 15-50%, що, в свою чергу ОДРАЗУ заощадить на придбанні та подальшому утриманні-обслуговуванні).

2) Комплексні ПЛАНУВАННЯ й ПІДХІД (виходячи з досвіду можемо сказати, що, наприклад, будівництво без чіткого аналізу-плану (тобто ‘по факту’) може призвести до здорожчання на 15-30%).

3) Платна ІНФОРМАЦІЯ (якщо Ви збираєтеся витратити декілька тисяч, то варто заплатити ‘пару сотень’ комплексним фахівцям за відповідну інформацію (аудит, планування, аналіз, тощо) - мудро дати 0,5-1 % щоб заощадити 10-30%).

4) Система ЧАСОВО–СЕЗОННО-ЗОНАЛЬНОГО зваженого споживання: (скажемо просто - навіщо ‘палити’ енергоресурс (й, відповідно, кошти) щоб тримати однакову температуру в спальні та, наприклад, коридорі чи ввечері, коли всі дома, та тоді коли нікого немає дома (таке просте керування ‘градусами’ може заощадити 10-15%)).

5) Конструкція житла та всіх інженерних систем згідно РЕСУРСО (тут ефект ГРИВНІ вкладень ‘сьогодні’ щоб заощадити ДЕСЯТЬ ‘завтра-післязавтра’):

(а) ощадності (навіщо найбільш ефективні системи, якщо у Вас житло ‘ЕНЕРГОдіряве’) - якісне утеплення (прорахована суцільність утеплення, паропроникність та герметичність зовнішніх конструкцій, відсутність ‘містків холоду’, ЕНЕРГО вікна-двері з правильним монтажем);

(б) ефективності (‘не заварюйте чай у відрі’) - жодних ТИПОВИХ рішень щодо всіх інженерних систем, тільки ІНДИВІДУАЛЬНО під Ваше житло;

(в) незалежності (не купуйте ‘кота в мішку’) - суть РЕСУРСОнезалежності полягає в повній чи частковій заміні ‘класичних’ РЕСУРСОджерел на ‘відновлювальні’ (тому чіткий аналіз щодо найбільшої ефективності саме для Вашої місцевості-розташування, терміну корисної дії та скурпульозного прорахунку економічного ефекту такої заміни).

6) Культура побутового ОЩАДНОГО РЕСУРСОспоживання (легко знайдете в інтернеті як простими засобами (просто змінивши менталітет та звички) можна заощаджувати 10-20% щомісячно на ‘комуналці’).

7) ПРОСТОТА (намагайтеся максимально спрощувати всі технічно-планувальні рішення (розширення функціоналу житла чи систем-устаткувань-техніки непотрібними аспектами та ‘красивими панелями-кнопочками’ ускладнює обраний варіант, що значно його здорожчує, причому як при придбанні, так і при подальшій експлуатації, плюс збільшується ризик всякого роду поломок)).

8) Активна ПОЗИЦІЯ (ми не жартуємо - оскільки через пошук та спілкування з однодумцями (в плані підходу до житла) можна віднайти нові цікаві рішення, підібрати майбутніх сусідів (для Клубного будівництва – найощадніша форма будівництва) чи просто отримати суттєві знижки на щось необхідне Вам, тощо.

Житло робиться таким в декілька етапів!

(1) Аналіз самої ІДЕЇ про власне житло - чітко та комплексно визначатися згідно попередніх чинників.

(2) Безпосередня реалізація - придбання/реконструкція/будівництво.

(3) ‘Ремонт’ – внутрішнє облагородження, дизайн, облаштування й розстановка меблів, техніка та устаткування, рослини, тощо.

Суть в тому, що непродуманим ‘ремонтом’ (що не враховує описанні чинники) можна зробити небезпечним, хворим й дискомфортним, затратним навіть житло, збудоване за всіма необхідними параметрами.

З іншого боку, комплексно зважений ‘ремонт’ може суттєво покращити навіть неякісно збудоване житло.

Тому ‘ЕОД ремонт’ - це комплекс заходів, що має бути логічним завершенням ‘ланцюжка’ Ідея – Реалізація – Якісне житло ‘для проживання’. Тому, якщо не хочете стати ‘заручником’ свого житла, – робіть висновки…

В наступних публікаціях ми конкретизуємо всі аспекти на які потрібно звертати увагу практично (комплексно враховувати) при проведенні ‘ремонту’ у Вашому житлі.

Цікавить детальніша інформація щодо вищеперерахованих чинників - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>