​В попередніх матеріалах (на нашому сайті та сторінці в Фейсбуці) ми вже визначили чіткі параметри екологічності та ощадності житла. Наступним етапом має бути розробка Програми доступності якісного житла визначених параметрів, яка має включати Схему його самостійного отримання (Клубного житлового будівництва) та, безпосередньо, 12 проектів (архітектурних рішень). В цій публікації ми чітко визначимо основні технологічні параметри нашого ЕОД (Екологічного, Ощадного, Доступного) житла:

     (1) Стінова конструкція. Бетонні пустотні блоки (товщиною 20 см.) - додатковий ефект на площі, достатня несучість, полегшення конструкції, мінімізація швів (задля зменшення тепловтрат), швидкість й простота монтажу, економічність (вартісна, при проведенні монтажу та подальшій обробці за рахунок рівності стін), міцність для ‘навісних шаф’ та довговічність експлуатації.

      ​ ​(2) Дахова конструкція. Дерев’яний каркас, покриття метало профілем з обов’язковим повітряним прошарком (до шару утеплення) – економний варіант, простий в монтажі, довговічний (при правильній обробці).

       ​ ​(3) Фундамент.  Класичний  ‘стрічковий’  (нижче  ‘точки промерзання’,  товщиною 30 см,  висотою  цоколя в 30 см), але з заливкою при зовнішній якісній опалубці (для подальшого зовнішнього утеплення) – найбільш розповсюджене рішення.

       ​(4) Віконно-дверні  конструкції.   Енергоощадні   (ефективні),   обов’язково   з   правильним  монтажем   (шар утеплювача, задля уникнення ’містків холоду’ по відкосах, повинен заходити на раму, зовнішня паропроникність матеріалу заповнення простору між рамою та стіною) – уникнення ‘класичних’ джерел тепловтрат та місць утворення конденсату (цвілі, грибків).

        (5) Підлоги. Армована бетонна заливка по шару утеплювача – уникнення значних тепловтрат.

    (6) Утеплення. Фу​ндамент​не утеплення  (зовнішн​є​ - на рівень промерзання грунту та цоколь) міцним вологостійким утеплювачем товщиною 10 см (з жорстким дотримання технології безпросторового укладання та якісною гідроізоляцією). ​Утеплення підлоги - аналогічним утеплювачем з гідроізоляцією, але товщиною 15-20 см. Стінові конструкції (​всюди товщиною 15 см, в зоні тамбура та санвузла-кладової товщиною 10 см.) ​утеплюються паропроникним, але повітронепроникним шаром (утеплювач та зовнішня фасадна обробка). Дах (в місцях мансардних площ) та стеля (для безмансардних площ) ​утеплюються паропроникним та повітронепроникним пінним еко-утеплювачем товщиною 15-20 см. Мережі – якісне утеплення вводу-виводу (водопостачання та каналізування, вентиляційні канали та димарі, а в разі монтажу камінів – обов’язкова система подачі повітря ззовні). Уникнення ‘містків холоду’ – відсічення зовнішніх сходів шаром утеплювача (по фундаменту-цоколю) та відсутність будь-яких неутеплених конструкцій (балки, балкони, колони, тощо).

      (7) ЕНЕРГОощадність. Ще  раз  наголошуємо,  що  утеплення  повинно  бути  якісно  змонтоване,  фахово прораховане, суцільне (будь-які розриви – це ‘містки холоду’) та герметичне (повітронепроникне). Згадайте 4 види руху-втрат тепла (описані нами раніше) – тільки врахувавши їх всі, отримаємо житло, яке не потребуватиме охолодження в спеку, та мінімізуємо витрати на опалення в холод. І тільки світлі тони (віконних рам, даху, фасадів).

        (8) РЕСУРСОощадність. З центральних мереж лише електропостачання, водопостачання - власне (колодязі чи свердловини), каналізування – багаторівнева власна система (з можливістю використання очищених стоків для поливу газонів та дерев), відмова від газопостачання (неконтрольованого по якості). Відмова від ванн (тільки душові кабіни) - додаткове значне заощадження (і площі приміщень, і використання води).

       ​(9) Опалення та підігрів води. Піді​г​рів води – електробойлери. Опалення випромінюванням (обігрів саме тієї зони, що використовується, а не стелі) стіновими панелями та системою ‘теплої підлоги’. Можливий монтаж камінів (естетика, здоров’я та додаткове джерело обігріву), як резервного опалення. Це все дасть можливість забезпечити РЕСУРСОефективність – оптимізація в часово-зонально-сезонному аспектах використання ресурсів та вибір найбільш оптимальних систем індивідуально підібраних саме для Вас.

      (10) Вентиляція та контроль рівня вологості. Природна припливно-витяжна (подача свіжого повітря в зони спалень, вітальні та виведення ‘відпрацьованого’ з санвузлів). В кухонній зоні – механічна витяжна. Використання у внутрішній обробці ГБЛ (глиняно-будівельні листи) стін, оскільки глина є природнім ‘контролером’ оптимального рівня вологості в приміщенні.

        (11) Шумоізоляція, аспект відокремленості. Стіни між сусідами 3-х шарові (блок 20 см плюс ізолюючий шар 5 см та знову блок 20 см), що даватиме аспект комфортного тихого проживання. Хоч це компактні житлові міні-комплекси, кожен матиме свій відокремлений палісадник перед входом (маленький квітник, сад, газон, тощо). Також, в кожного буде власний прибудинковий мангал (система високих коминів забезпечуватиме відсутність дискомфорту (диму) для інших).

       (12) Аспект компактності та закритості. Закритість комплексу дає відчуття відокремленості від навколишніх будов, плюс додаткові відпочинкові зони на території. Компактність комплексів-Клубів (ділянки від 6 до 9 сот.) не вимагатиме значних вкладень в земельні ділянки, швидкість реалізації загального проекту та простота в підборі відповідного розташування, а на додаток - економічний ефект.

         ​(13) Раціоналізм  планування.   Правильний   підхід   до   аналізу   потреб   та   ефективності   планування  дає можливість істотно зменшити площу помешкання без втрати функціонального наповнення. Менші площі – менше вкладень та витрат на утримання та обслуговування (світовий досвід).

       (14) Конструктивне заощадження.  Система  подвійної  зблокованості  житла даних комплексів-Клубів дає значний ефект заощадження при будівництві та подальшій експлуатації.

       (15) Культура заощадження. Залежно від специфіки споживання ресурсів можна отримувати від 15 до 30% додаткової економії на щомісячних платежах.

       (16) Відновлювальна енергетика. Сонячні панелі чи колектора, земляні теплові насоси – додаткові моменти заощадження, які Ви можете використати (враховуючи Ваші можливості).

      ​(17) Комплексне заощадження. Продуманість на старті та контроль Клубу-групи, вибір всього (технологій, матеріалів, постачальників, забудовників, дизайну, проекту, тощо), оптимізація всіх процесів – саме такі переваги дає ця Система Клубного житлового будівництва.

   ​ Реалізація всіх цих заходів-аспектів й зробить житло якісним (екологічним, ощадним) та доступним. Таке житло Ви не зможете придбати (найближчі 5 років точно), його можна лише збудувати самому (Клубом). Про те як це зробити розповість наступна наша публікація-матеріал.

>