Ми свідомо робимо наголос на ширшому понятті РЕСУРСО (а не ЕНЕРГО) споживання, оскільки важливо опрацювати тему споживання не тільки електроенергії та ‘тепла’ (опалення та підігрів води через використання газу, твердого чи іншого палива), а й води (потрібно враховувати те, що її запаси є сталі, а різкі темпи зростання побутового й промислового забруднення, призводять до зменшення кількості якісної та чистої води до критичного рівня).

       Як ніколи, актуальною стає тема ощадного й ефективного використання ресурсів з максимальною заміною класичних джерел енергії-ресурсів відновлювальними. Якщо в промисловому секторі відбуваються хоч якісь практичні зміни (конкуренція, економіка та й просто здоровий глузд досить ефективно стимулюють бізнес), то в житлово-комунальному секторі, який є основним споживачем України, ситуація досить плачевна.

       Враховуючи вище перераховані фактори, нашим завданням є донести проблематику безпосередньо до кожного споживача. Якщо завдяки відповідальній культурі споживання та новим світовим підходам (до ощадно-ефективного використання ресурсів та задіянням систем відновлювальної енергетики) кожен з нас зменшить побутове споживання ресурсів в своєму житлі в декілька разів (що є досить реальним) – ефект буде колосальний не лише в межах країни, але й світу в цілому.

       Якщо Ви вважаєте що ця тема занадто 'ЗАГАЛЬНА' і не має прямого відношення до Вас, тоді давайте підійдемо з простої позиції впливу специфіки Вашого РЕСУРСОспоживання у Вашому житлі на Ваше здоров‘я та життя в цілому. В класичному випадку ця тема розглядається тільки в фінансовому спектрі (рідше - з позиції комфортності проживання), хоча є цілих 4 фактори її впливу:

           1) фінанси – надлишкове й неефективне споживання щоразу приводитиме до переплат, а непродумані системи опалення, підігріву води, кондиціювання, вентиляції, постачання й використання води додаватимуть грошові втрати своєю неефективністю (або просто ‘гроші на вітер’ якщо, після аудиту, їх прийдеться викидати, замінюючи на ефективніші);

             2) комфорт – бездумне надвикористання ресурсів (бо грошей не шкода) не завжди гарантія комфортного проживання у Вашому житлі, а часто це навіть призводить до повного дискомфорту (як фізичного так і морального, бо грошей йде ‘купа’, а ефект як в простому бюджетному житлі);

            3) здоров’я  –  організм людини потребує чіткої  ‘дозованості’  і  ‘якості’  споживання ресурсу  (тепла чи прохолоди, води), причому з специфікою зональності, часовості та сезонності, а не ‘всього по максимуму’ з непотрібними перевитратами;

           4) навколишнє середовище – тут принцип ‘бумерангу’, оскільки таке бездумне масове надвикористання ресурсів прямопропорційно погіршує екологію, що, в свою чергу, жорстко б’є по Вашому здоров’ю та життю в цілому.

       Необхідно чітко усвідомлювати, що всі ці 4 фактори функціонально взаємопов’язані – акцент тільки на одному чи не врахування якогось з них призведе до ‘перекосу’ системи ощадного, здорового, комфортного, відповідального (щодо навколишнього середовища та майбутніх поколінь) проживання Вас у Вашому ж житлі.

       Тому, цей цикл статей тематичного блоку, ми свідомо почали з такого дещо ‘узагальнюючого вступу’. Однак, без чіткого розуміння цієї взаємопов’язаності 4-ох факторів, всі подальші матеріали втратять свою системну й функціональну суть. Будь-які заходи чи дії у Вашому житлі вносять певні корективи, тому необхідно чітко прораховувати й розуміти їх можливі наслідки.

       Якщо Вам ‘начхати’ на природу й нащадків, то подумайте хоча б за власне здоров’я, якщо у Вас повно ‘шальних’ грошей (тема ощадності Вам не цікава), то можна ж похизуватися перед ‘друзями’ встановленими новітніми системами відновлювальної енергетики (і Вам ‘пошана’, і природі користь), витративши кошти не на дурні переплати за помилки, а на ефективні рішення, тобто вклавши кошти з користю та розумом.

>