​ Катастрофічний ріст хронічних захворювань викликаних шкідливими матеріалами-технологіями та нерозумінням Забудовниками жорсткого зв’язку Системи Людина-Житло-Навколишнє середовище, надзатратне побутове РЕСУРСОспоживання, в результаті - неспроможність сплати ‘комуналки’ та повна енергозалежність України.

   Житло повинне бути ‘здоровим’ та комфортним для проживання з мінімальним РЕСУРСОспоживанням (ощадність-ефективність-незалежність): більше 20-ти тематичних публікацій-аналітик на нашій сторінці в Фейсбук та сайті в інформаційному блоці ‘Тематична інформація’.

    Таке житло в Україні не будується (за випадком поодиноких індивідуальних замовлень), а потрібна Програма масової доступності за спрощеним механізмом реалізації власними силами та повна гарантії вкладень й вибору-контролю на всіх стадіях: Клубне будівництво ЕОД (Екологічно-Ощадно-Доступного) житла, (опис самої тематики та проектів можете оглянути за відповідним посиланням).

     На даний момент ми подали 5-ть (на 8-10-12 сімей-жильців одно та дворівневих помешкань компактних площ 24,9/29,8/36,6/37,4/44,4м2, в основному розрахованих на поодиноких людей чи на сім’ї з 2-х людей) з 12-ти проектів приміських житлових міні-комплексів. Та перш ніж презентувати наступних 7-м проектів, ми вирішили провести проміжний аналіз найбільш задаваних питань (‘реакцій’) та дати на них відповіді.

     (1) Це не житло, а ‘тюремні бараки’ чи ‘військові казарми’.

       Все вартує грошей і ніхто за нас їх не заплатить-подарує (що давно потрібно нам всім зрозуміти) – тому при браку фінансів (нашим завданням є масово ДОСТУПНЕ житло) необхідно комплексно й виважено визначати на що їх в першу чергу потрібно витрачати. Що для нас найважливіше, так це комфортне й здорове житло, яке вартуватиме незначних коштів в утриманні (так звана ‘комуналка’), та непотрібні статусні надлишки й ‘показуха’ з відповідними надзатратами на щомісячні платежі та на постійні ремонти.

      Зробити житло ЯКІСНІШИМ (складнішим, з комплексним підходом й, звісно, дорожчим при будівництві) за існуюче, але масово ДОСТУПНИМ, необхідно зважено на чомусь заощаджувати чи навіть від чогось відмовлятися (ламаючи стереотипи). Звідси й невеликі площі помешкань (але з високим функціоналом використання), зблокована система будівництва, міні-житлові комплекси в передмісті, тощо.

        А щодо певної схожості форми (з 'тюремними бараками' чи 'військовими казармами'), можемо сказати лиш те, що Ви емоційно категоричні, оскільки для чіткого порівняння необхідно там побувати-оцінити ‘вживу’ (чого, звісно Вам не бажаємо).

     (2) Претензії до віконних конструкцій.

        Замалі (чи ‘некрасиві’) вікна, їх замало або ‘як можна проектувати одне вікно на весь будинок-котедж’? Чому б не змінити зблоковану систему забудови на ‘рядну’, що дасть можливість доставити вікна чи їх суттєво збільшити?

        Віконні конструкції спроектовані виходячи з конструктивних можливостей зблокованої забудови та в межах мінімально-оптимальної необхідності природнього освітлення приміщень. З позиції вікон на один будинок-котедж – це одне бачення, а по суті йде мова про освітлення кімнат-віталень площами 20-25 м2 (а це вже зовсім інша ситуація – згадайте скільки й яких вікон є в кімнатах міських квартирних забудов). Вікна не тільки засіб для природнього освітлення, а й можливе джерело суттєвих тепловтрат, тому й обрано оптимальне співвідношення.

        Щодо зміни форми забудови на ‘рядну’. Пробуючи ‘додати’ вікна ми отримуємо зовсім іншу систему забудови (з іншим загальним функціоналом, збільшенням бюджету та необхідної ділянки, що зменшить доступність проекту в цілому. Все є взаємопов’язаним!

     (3) Відсутність гаражів чи паркомісць.

        Ми подаємо ідею-напрямок (з чітким наголосом на ДОСТУПНОСТІ, зменшенні бюджету), але наголошуємо, що учасники Клубів можуть приймати рішення про збільшення ділянок з облаштуванням гаражів-паркомісць (за нагальної необхідності та, найголовніше, фінансової можливості).

        Однак тут необхідно врахувати наступне:

           - якщо є брак фінансів (потреба в масовій доступності), то чи доцільно збільшувати площу необхідної ділянки в 1,5-2 рази (ускладнення пошуку – бо це вже буде нетипова форма) та бюджет на 10-20% (що, відповідно, призводить до зменшення доступності);

             - не всі міські квартири (навіть значно більших площ та вартостей) забезпечені ‘паркомісцями’;

         - ілюзія, що проживання в передмісті без власного автотранспорту неможливе є повним абсурдом, враховуючи те, що, наразі, громадським транспортом можна добратися до центру міста з передмістя швидше ніж з певних районів того самого міста.

     (4) Відсутність відпочинкових зон.

        Тут просто ‘спишемо’ на неуважність опрацювання матеріалів, оскільки в кожному комплексі передбачені (що вказано на плануванні та в описах) 1-2-4 загальні відпочинково-спортивні майданчики, власні прибудинкові палісадники з мангалами, чи, в подальших проектах, в кожного власна збільшена відокремлена прибудинкова релакс-зона.

     (5) Порушення пожежних норм та нормативних відступів.

      Нормативні відступи регулюються двома спектрами: щодо мінімальних відстаней до меж ділянки та віддаленості від навколишніх об’єктів чи ‘червоних ліній’. Відстані від будівлі до меж ділянки від 1,6 м. (вимога дотримана), щодо іншого – вони повинні будуть враховуватися індивідуально під обрану ділянку, оскільки ми не можемо дати ‘ідеальне рішення’, а даємо схему-орієнтир.

      Щодо пожежної безпеки. Компактні площі, невеликі висоти, зблокована система (ускладнює швидке розповсюдження вогню), два входи в комплекс з внутрішньою доріжкою шириною 1м по всьому внутрішньому периметру та невисокі (1м) внутрішні паркани дають змогу вести рятувальні операції без в’їзду пожежних автомобілів на територію комплексу (робота ‘з вулиці’), оскільки використовуючи тільки два пожежних рукава (до 40м) можна вести подачу води в будь-яку точку комплексу, причому з застосуванням простих переносних пожежних драбин.

     (6) Несистематизована подача інформації.

        Знову неуважність опрацювання матеріалів. На сайті, в інформаційному блоці ‘ЕОД житло’ в першій публікації ‘ЕОД житло - попередні характеристики 12 проектів’ подано узагальнені параметри всіх 12-ти проектів з інформацією про те, що більш детальний опис кожного комплексу буде подаватися окремими публікаціями (по мірі їх готовності).

     (7) В чому ж суть екологічності та РЕСУРСОощадності даного житла?

       Знову ж, на сайті в інформаційному блоці ‘ЕОД житло’ в другій публікації ‘Ваш екологічний, ощадний та доступний дім - технологічні параметри ЕОД житла’ подано всі 17 параметрів з відповідним описом.

     (8) В чому суть Клубів та гарантії-контролю-вибору, схеми практичної реалізації?

         Все це описано в третій публікації ‘Схема ЕОД житла - як створити та збудувати свій Клуб (житловий міні-комплекс)’ в інформаційному блоці ‘ЕОД житло’ на нашому сайті.

     (9) Де можна оглянути дане житло, як його можна придбати (його ціна-вартість) чи безкоштовно отримати (бо ми Благодійний Фонд)?

        Практично реалізованих проектів не існує. Наразі ми займаємося максимальним донесенням даної тематики до широкого кола людей за основного МЕСЕДЖУ – вибір є, необхідно згуртовано докласти власних зусиль (чекати на когось чи на ‘халяву’ буде безрезультатно).

         Придбати таке житло неможливо (системні Забудовники не хочуть й не готові реалізовувати такі проекти) й неефективно (пробуючи отримати готовий продукт будьте готові значно за нього переплатити. Тому єдиний вихід – самостійно формувати Клуби й будувати (як описано на сайті, причому це можна здійснити навіть не будучи будівельником).

         Ціну-вартість учасники Клубу формують самостійно виходячи з свого ВИБОРУ (ділянки, проекту, технологій-матеріалів, дизайну й благоустрою, тощо).

        З часом ми плануємо залучати кошти для будівництва даних комплексів, але без подальшої безкоштовної роздачі житла. Вони залишатимуться власністю Фонду, по пільгових ‘розцінках’ здаватимуться в оренду (учасникам чи сім’ям війни з московією, тощо) та слугуватимуть БАЗОЮ для практичного дослідження й покращення даної тематики (з загальним доступом відповідної отриманої аналітики, бюджетів, креслень, технологій), проведення показових семінарів, тощо.

     (10) Які матеріали-технології необхідно застосовувати?

        Ми свідомо даємо основні необхідні параметри-вимоги, описуємо процеси та наслідки, АЛЕ без вказань конкретних найменувань чи виробників. Ціль Фонду – не ‘розкрутка’ якогось продукту (з відповідними ‘відкатами’), а інформаційне донесення СУТІ. Якщо Вам ліньки приділити тематиці кілька годин (опрацювати подані нами публікації) – не чекайте що ми зробимо за Вас і для Вас ‘всю роботу’) та подамо готові рішення.

     (11) В чому суть (інтерес) роботи Фонду?

    Наше основне завдання – донесення до широких мас населення проблематики ‘хворого’ й РЕСУРСОнадзатратного існуючого (й того що будується) житлового фонду України та надання інформаційної підтримки в пошуку практичних варіантів її вирішення. Ми купуємо ефективні напрацювання-рішення й даємо до них загальний доступ, а далі - все в ‘Ваших руках’.

     (12) Для кого це в першу чергу?

        Учасники бойових дій та їх сім’ї, вимушені переселенці, які отримують допомогу від держави в формі надання земельних ділянок, а що далі з ними робити (за що і як будувати житло) нікого не цікавить. Як вирішити цю проблему – ми розкажемо в подальших публікаціях.

        Значні суми з бюджету просто ‘спалюються’ (та, відповідно, розкрадаються) на всякого роду субсидії чи порожні програми, хоча мали вкладатися в модернізацію існуючого (а краще будівництво нового, якісно-здорового й ощадного) житла. Ті, хто не хоче чекати подачки від корумпованої держави й готовий вже зараз самостійно змінювати й змінюватися, - наша робота також для Вас.

        Погане й затратне житло – це загрозлива екологія, погіршення здоров’я близьких, безперспективне майбутнє для наступних поколінь. Ми всі можемо зробити свій практичний вклад в кардинальну зміну даної ситуації, причому вже зараз.

         Вмієте рахувати кошти – ця тематика для Вас.

     (13) Як це практично реалізувати?

     Якщо Ви не в змозі сформувати свій Клуб самостійно, ми хочемо й готові виступити інформаційним майданчиком для об’єднання однодумців – для формування Клубів, обміну інформацією, досвідом, питаннями, тощо.

     (14) Тема коментарів.

        Занадто  емоційні  коментарі,  ті  що  не  несуть  конкретики  чи  конструктивної  користі  для  розвитку  даної тематики просто будуть видалятися (з блокуванням доступу дописувачів). Ми не боїмося критики, а навіть її потребуємо (якщо вона по суті та в ній подаються практичні варіанти вирішення).

     (15) Що далі?

         Наразі подальшу роботу Фонду бачимо в декілька етапів:

             - допрацювання й публікація решти 7-ми проектів;

         - опрацювання Схеми допомоги учасникам війни та вимушеним переселенцям (як отримані ділянки ‘перетворити’ в необхідне житло для проживання за умови браку коштів) з використанням даної тематики ‘ЕОД житла’;

             - створення інформаційного майданчика для спілкування зацікавлених осіб та наших однодумців;

          - інформаційна допомога створеним Клубам в реалізації обраних ними проектів (однак лише за умови висвітлення всього процесу на каналах Фонду – задля максимального ефекту користі для всіх читачів);

         - пошук коштів для практичного будівництва даного житла (для подальшої пільгової здачі в оренду потребуючим та використання як бази для семінарів, аналізу, навчання, представлення, тощо);

          -  участь  в  існуючих  програмах  (в  разі  зацікавлення  відповідних  громадських  організацій,   інших об’єднуючих утворень, тощо);

          - подальша робота над отриманням передових напрацювань в даній тематиці та їх широке інформаційне розповсюдження всіма доступними каналами Фонду.

     (16) Етика спілкування.

         Ніхто не ідеальний і ми, звісно, можемо в чомусь помилятися. Але ми не сидимо ‘склавши руки’ – ми робимо в межах своїх (досить обмежених, наразі) можливостей. Але не зупиняємося й пробуємо далі розвивати тематику, але без Вашої участі й допомоги (хоча б в інформаційному розповсюдженні тематики) це буде БЕЗРЕЗУЛЬТАТНО!

>