(Серія публікацій 'ЕОД_аналіз')

Проект Клубу №10. Тип технології ‘Класичний’

Повторимо суть нашого інформаційного підблоку ‘ЕОД_аналіз’:

(а) обираємо з наших 12-ти Клубів (підблок ‘ЕОД клубне’) найбільш доступний сімейний проект №9 ‘Optima’ (3- кімнатний, S - 60,2м2) та його антресольну модернізацію проект №10 ‘Optima-A’ (4-кімнатний, S - 73,2м2);

(б) їх проектуємо / аналізуємо / обраховуємо бюджети будівництва та обслуговування (умовна ‘комуналка’ за розрахункові 5 років експлуатації) в розрізі виконання по трьох категоріях (технологіях):

1. ‘Класичний’ – за аналогом існуючого масового будівництва;

2. ‘ЕОД-мінімум’ – найбільш дешевший варіант екологічно-ощадного житла, згідно основних параметрів;

3. ‘ЕОД-оптимальний’ – так, як воно має бути (на нашу думку).

Сьогодні подаємо Проект Клубу №10 ‘Optima-А’ - Комплекс на 4 сім’ї, який складається з 4-кімнатних котеджів (система зблокованого житла) площею 73,2м2 по типу технології ‘Класичний’ (так як зараз масово будується).

По суті це той самий проект №9 (який вже попередньо розглянули), тільки у вітальні ми монтуємо антресоль (другий рівень), що дає змогу додатково отримати 13м2 (приміщення, яке можна використати як спальню, гостьову, кабінет, ігрову, тощо). Цим проектом хочемо прорахувати ефективність застосування антресольної системи.

Стіни з повнотілої цегли (зовнішні 380мм, внутрішні 120 та 65мм).

Фундамент ‘типовий’, як і в попередньому Проекті №9 - ‘стрічковий’ з шириною 400мм та глибиною залягання 1000мм. Цоколь висотою 450мм. Примикання сходів (‘місток холоду’), відсутність утеплення (фундаменту, цоколю, підлог). Гідроізоляція тільки по бетонній підготовці (‘чорнова підлога’). Єдине що додається, то це бетонні основи під колони-опори для конструкції антресолі.

Класичний скатний дах з покриттям металочерепицею, причому з ‘модними’ завжди темними тонами (типу більш практичнішими), а в результаті значне теплове навантаження в спеку (перегрів від дії сонячного випромінювання). Тільки в зоні вітальні дах буде дещо піднятий, щоб забезпечити достатню внутрішню висоту в приміщенні антресолі.

Дерев’яна крокв’яна система. Утеплення мінватою 150мм з усім відповідним набором (повітропроникна, з часом просідання що погіршує аспект суцільного примикання – про герметичність зовнішніх конструкцій можна забути й, відповідно, значні конвекційні теплові втрати, а якщо додати ще й технічні властивості мінвати (зволоження на декілька відсотків зменшує теплоопір на половину) – маємо ще й значні кондукційні втрати).

Перекриття дерев’яне - балками висотою 150мм. Оскільки утеплення йде дахове, можна задіяти горище. Повноцінне його використання не дозволить висота (орієнтовно 1200мм в найвишій точці), але для зберігання сезонних речей, всякого побутового ‘непотребу’ буде досить актуальним (що допоможе ‘розвантажити’ не одну шафу). Для цього з зони антресолі монтуємо двоє дверей, через які відносно просто можна задіяти ці два придахові приміщення як комори.

Утеплення стін паронепроникним пінополістиролом 100мм (дискомфорт проживання та додаткові тепловтрати на постійні провітрювання, або значне навантаження на систему вентиляції, інакше - хвороби, цвіль з грибком, тощо). Монтаж вікон ‘по середині’ укосів – знову ‘містки холоду’ та зона виникнення конденсату (з усіма наслідками). Немає суцільності утеплення та герметичності зовнішніх конструкцій (фундамент, цоколь, підлога, димар, на стику стіни та даху взагалі відсутнє) – значні теплові втрати. Розріз для цього проекту робили подвійний (зона кімнат та вітальні з антресоллю).

В нас тематика ОЩАДНОГО житла, тому обрано найменш допустимі технологічні параметри (кут нахилу, висота, тощо).

Всі негаразди, проблеми, причини хворобливого дискомфорту проживання та значних теплових втрат (чи перегріву в спеку) житла ‘класичного’ типу ми опишемо пізніше (причому конкретизовано, по вузлах і одразу в розрізі 3-х типів технологій – так буде наочно та цікавіше порівнювати й розуміти суть)...

Наступні наші публікації – ці ж проекти №9 та №10, але вже по розроблених нами технологіях ‘ЕОД-мінімум’ та ‘ЕОД-оптимальний’.

Навіщо ми проектуємо Клуби по ‘класичній’ технології (якщо в них стільки недоліків)? Ми змушені це робити, щоб чіткіше показати типові помилки та їх наслідки (в вузловому та бюджетному порівнянні з ЕОД технологіями).

Весь пакет проекту (креслень в масштабі - документи в форматі PDF) можна завантажити ТУТ.

Цікавить детальніше висвітлення нашої Програми - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>