Часто весь наш житловий фонд нагадує діряве відро - вода (ресурси) вічно хлеще через ті діри. Латаємо одні – з’являються інші, - придумуємо нові варіанти ‘залатування’ (утеплення), удосконалюємо системи постійного постачання води (‘ефективні’ котли, радіатори, сонячні колектора та панелі, теплові насоси, тощо). Система ПРАЦЮЄ – РЕСУРСОспоживання зростає, індустрія ‘латання’ розвивається, ‘армія відерників’ (спеціалістів часткових рішень) збільшується. Гроші з ‘сьогодення’ (витрати на зростаючі тарифи комунальних платежів, всякого роду придбані, рекламно розкручені продукти, які не дають очікуваного комплексного результату) спокійно перетікають в‘минуле’ (бо кошти, вкладені в те, що не дає кардинальних змін – марно витрачені).

    А потрібно то зробити просту ДІЮ – ‘замінити саме ВІДРО’ на нове (будувати зразу еко-здорове, РЕСУРСОощадне, ефективне та незалежне ЖИТЛО). Ми так захопилися ‘халявною водою’ (надзатратне використання ресурсів прикрите субсидіями) та процесом вічного ‘латання’ (бо нікому не вигідно зразу давати КОМПЛЕКСНЕ рішення на десятиліття, оскільки РИНОК можновладців й олігархів з їх ресурсами, виробники, постачальники, виконавці часткових ефектів втратять можливість заробітку), що втратили елементарний глузд:

                - понад 70% житлового фонду вже НЕможливо комплексно модернізувати (економічно необгрунтовано);

              - майже ВСЕ новозбудоване житло не відповідає критеріям оптимального РЕСУРСОспоживання (на зміну проржавілим радянським відрам приходять блискучі новенькі, але такі ж діряві, вже українські відра);

          - всякого роду державні програми (значні гроші) спрямовані на ці 'відерні ігрища' (на субсидії (дармове надмірне РЕСУРСОспоживання), бездумні модернізації, всякого роду системи обліковості, тощо), і ЖОДНОЇ копійки на розробку реальних КОМПЛЕКСНИХ рішень;

              - витрати на таке латання часто в рази більші ніж вартість  оновлення  (а  люди  далі  вкладають  гроші  в красиві пустушки – житло, обладнання, технології);

                - ми живемо по принципу ‘випаленої землі’ (після нас хоч потоп), виснажуючи ПРИРОДУ таким бездумним й нещадним РЕСУРСОспоживанням, апотім щиро дивуємося, чого нація просто вимирає (подивіться статистику - оскільки живемо в ‘токсичному житлі’ посеред нас же створених екологічних лих (природа нам щиро ‘віддячує’ за таке наше ставлення до неї)).

      В продовження реалізації місії Благодійної Організації ‘Благодійний Фонд Зелені Ініціативи’ ('Зелений баланс': Людина - Дім – Природа) через досягнення нашої мети (Знання - Практична дія – Системність), ми замовили комплексне дослідження тематики ‘оптимального РЕСУРСОспоживання’. Отриманий інформаційно-аналітичний блок (з ОДИНАДЦЯТИ публікацій) ми розмістили на нашому сайті (в розділі ‘Тематична інформація’) та на нашій сторінці в Фейсбуці для загального доступу, де Ви зможете знайти всесторонній аналіз даної проблематики та практичні шляхи-вектори її вирішення. Це є логічним продовженням освітлення існуючого ефективного світового та українського досвіду (попередній блок - тематика 'Здорового Дому‘ з ДЕСЯТИ публікацій).

      Тому, якщо Ви думаєте про сьогодення (бажаєте жити в здоровому та ощадно-ефективно-незалежному житлі), відчуваєте відповідальність перед майбутніми поколіннями (усвідомлюєте, що різким зменшенням РЕСУРСОспоживання на побутовому рівні Ви зберігаєте ПРИРОДУ та покращуєте екологію), то дана інформація саме для Вас. Читайте, аналізуйте, вдумуйтеся – і вперед до практичних дій. Всі кардинальні зміни починаються безпосередньо з кожного з нас. Саме Ви СЬОГОДНІ формуєте ЗАВТРА своїх дітей та ПІСЛЯЗАВТРА своїх внуків.

>