Теплоенергетик, архітектор, проектант, конструктор, дизайнер, інженер, технолог, кошторисник, прораб, будівельник (електрик, сантехнік, віконщик, фасадник, даховик, тощо), виробник, постачальник, ріелтор, торгівельний представник, лікар, ландшафтний спеціаліст, забудовник, інвестор – вже маємо мінімум 25 спеціалістів, від професійності й чесності роботи яких залежатиме наскільки ‘здоровим’ буде Ваше житло.

         Як бачимо, це досить складна тема, яка вимагає скурпульозного та виважено комплексного підходу, причому чітко індивідуального характеру. Бо що може бути ціннішим за здоров’я, комфорт проживання та життя (Вас та Ваших близьких) в цілому? Та, наразі, маємо досить патову ситуацію:

         - системні забудовники не хочуть збільшувати собівартість житла даними (недешевими) розробками-аналізами, відповідно, маємо масове житло, що, по своїй суті, шкідливе й небезпечне (причому незалежно чи це ‘еліт’ чи ‘економ’ сегмент);

                - дрібні забудовники взагалі не переймаються даною тематикою;

          - виробники не розуміють (або свідомо замовчують) комплексність негативного впливу їх матеріалів та систем;

           - реклама (яскравість сприйняття, емоційність) - продаж - заробіток, це головний слоган для попередніх трьох груп;

           - індивідуальний приватний забудовник, навіть будуючи житло для себе, в більшості  випадків  не може оцінити й реалізувати на практиці концепцію ‘здорового дому’;

          - простий споживач  (а це ми з Вами),  не володіючи даною проблематикою,   її суттю та можливими напрямками вирішення, просто приречений жити в небезпечному житлі;

             - відсутність реального попиту на комплексні рішення (зі сторони споживачів, забудовників та виробників) призводить до тотального браку системних фахівців, починаючи від системи технічної освіти і закінчуючи виконавцями.

      Коло замкнулося: немає освіти - відсутні фахівці - інформаційний вакуум - нульовий попит - відсутність ‘здорового’ житла.

          Ми розуміємо, що ставити собі ціль ‘зробити’ всіх споживачів відповідними фахівцями – це абсолютна утопія, а от зробити грунтовний аналіз та відповідний розголос цієї тематики нам під силу. І саме це дасть поштовх для докорінних змін. Культура споживання та відповідальне забезпечення можливі лише тоді, коли люди зрозуміють (хоча б основні моменти) суть ‘здорового житла’ та сформують реальний попит на нього (повністю нехтуючи існуюче небезпечне), що змусить ринок забудовників та виробників переформатуватися згідно нових тенденцій.

     В цьому і полягає суть першого реалізованого проекту Благодійної Організації ‘Благодійний Фонд Зелені Ініціативи’. Ми замовили комплексне дослідження тематики 'здорового дому', причому ускладнили завдання тим, що ці технологічні моменти повинні бути максимально розкриті та зрозумілі для простої людини. В результаті отримали ДЕСЯТЬ публікацій (9 факторів ‘здорового дому’ та десята, як резюме), які для загального доступу розмістили в себе на сайті (в розділі ‘Тематична інформація’) та на нашій сторінці в Фейсбуці.

      'Зелений баланс':  Людина  -  Дім  –  Природа  (це наша МІСІЯ), яку ми хочемо реалізувати через Знання - Практичну дію – Системність ( що є нашою МЕТОЮ). Тож долучайтеся, бо без Вашої участі неможливо змінити світ. Вникайте, контактуйте, давайте зворотній зв’язок та поширюйте інформацію.

       ‘Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих’. Не вірите що ми ‘тонемо’ – проаналізуйте швидкість і рівень погіршення екології, постійний ріст хронічних захворювань (особливо в дітей), загальний стан самопочуття людей, тощо. З усміхненої і доброзичливої нації ми перетворюємося на похмуру ‘тінь’.

>