(Серія публікацій 'ЕОД для воїнів')

Житло для Воїнів. Не чекаючи на ДЕРЖдопомогу

Пройшовши війну на Cході України наші Захисники потрапляють у нові ‘військові’ дії - захист свого права на доступне житло. Як вже описувалося в наших попередніх публікаціях (щодо світового досвіду та наших реалій), законом таке право ніби-то закріплене, однак, насправді, його необхідно по-справжньому виборювати.

Певні грошові виплати, наділення земельними ділянками - якась допомога є, однак її однозначно недостатньо.

В додаток до того всього, не існує системного підходу щодо вирішення проблеми адаптації цих людей в так зване ‘мирне життя’ (враховуючи те, що багато з них пішли боронити Україну покинувши роботу / бізнес / службу та тяжкий психологічний тягар, який вони там набули).

Тому, не маючи можливості впливу на державу в цілому, Захисники самостійно вирішують дані питання, причому як індивідуально, так і в розрізі певних системних рішень. В цій публікації ми й хочемо висвітлити хоча б два, але доволі показові ПРИКЛАДИ.

На Київщині, Павло Білоус, отримавши земельну ділянку (як захисник, який ще й отримав поранення) в голому полі, разом з дружиною Ольгою, вирішив забезпечити власну сім’ю житлом буквально власними руками. Не чекаючи на допомогу держави, не дивлячись на певні фінансові обмеження, просто взявши необхідну інформацію з інтернету, він, разом з дружиною, самостійно зводить 2-поверховий будинок (причому доволі незвичної форми) площею 100м2 (з доступним бюджетом - вартість зведення повинна вийти в межах 5 000дол).

Така ініціатива не залишилася поза увагою побратимів, які практичною працею вирішили підтримати цей проект. Більше того, це стало поштовхом для розробки планів будівництва цілого поселення.

А це вже реальний ПРЕЦЕДЕНТ!

Отримавши земельну ділянку ‘на відшибі’ (тобто навіть реалізувавши її не можна було розраховувати на вирішення житлової проблеми), володіючи обмеженим фінансуванням (причому саме власним, а не розраховуючи на відповідні державні програми підтримки пільгового кредитування), Павло Білоус зумів:

- знайти реальний вихід з даної ситуації;

- мобілізувати (об’єднати) навколо себе інших людей (що може бути хорошим прикладом - декілька сімей об’єднано й почергово будують житло для себе ж, причому з доволі прийнятним бюджетом, за рахунок такої трудової кооперації);

- своїм прикладом заклав фундамент для будівництва цілого поселення побратимів / колег / однодумців / тощо (а це вирішення їхньої проблеми власного й доступного житла, практична задіяність, така необхідна згуртованість та створення кола розуміючих один одного людей).

Доволі показовий приклад, на основі якого (при певній, навіть технічно-інформаційно-гуртуючій допомозі), можна отримати певну Систему самоорганізації! Причому такий Центр (по розробці відповідних проектів / технологічних рішень/прорахунку бюджетів / тощо та відповідному масовому інформаційному розповсюдженню, висвітленню й певній підтримці проектам, які практично реалізуються) можна (навіть нагально потрібно) створити навіть не очікуючи на відповідні кроки держави (нашим з Вами гуртуванням).

Вирішуючи ряд важливих моментів, вищеописана схематика, на жаль, не забезпечує ще один суттєвий аспект - тема постійного забезпечення (задіяності / заробітку / роботи). Люди вирішать своє житлове питання, але й жити надалі за щось потрібно.

Наступний приклад якраз враховує цей аспект. Бійці створили власний ‘Бізнес-Проект’: будівництво будинків з соломи / дерева / глини. Крім безспірності екологічності та цінової доступності такого житла, цей Приклад має й доволі стратегічне рішення - використання саме місцевих ресурсів, які є легкодоступними й в достатній кількості. Причому частина з них, наразі, взагалі не використовується (солома - яка після збору врожаю просто переорюється на полі, чи, максимум, використовується для спалювання / обігріву).

Сергій Демков, об’єднавши свої зусилля / незначні власні капітали з такими ж Захисниками-Воїнами, створив свій Проект (Urban Sustain Development) по будівництву будинків з соломи. Забезпечуючи доступним екологічним житлом, використовуючи місцеву сировину (доволі ефективно), створюючи продукт, на який є суттєвий попит в світі (враховуючи момент збірності житла, чому б з часом такі рішення не експортувати), вони також вирішують й вищеописану проблематику - створюють робочі місця для таких же як вони (хто пройшов війну на Сході). А це і адаптація, і впевненість в майбутньому (є розуміння щодо джерел доходів / проживання / можливих перспектив / тощо).

Самоорганізація, об’єднання - ось основні фундаментальні речі, які можуть навіть існуючі ПРОБЛЕМИ перетворити в досить реальні МОЖЛИВОСТІ.

Недарма в нашій Програмі ‘ЕОД (Екологічне, Ощадне, Доступне) житло’ цій тематиці ми виділили окремий підблок 'ЕОД_для воїнів'.

Готові до реальних дій та змін - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>