(Серія публікацій 'ЕОД_аналіз')

Наші ЕОД технології. Проектуємо, рахуємо, порівнюємо

Житло має бути Безпечним, Здоровим та Комфортним, Ощадним та Доступним. І тільки масовість такого житла може дати очікуваний ефект в масштабі всієї України:

- суттєве зменшення побутового РЕСУРСОспоживання (вирішення для населення проблеми росту комунальних тарифів та енергонезалежність країни в цілому);

- зменшення споживчого навантаження на навколишнє середовище (збереження природи для нащадків та покращення екології);

- покращення внутрішнього мікроклімату житла (уникнення негативного впливу на здоров’я мешканців та теперішніх масових хронічних захворювань, забезпечення комфорту проживання).

Основну суть-параметри такого житла ми подали в своїй Програмі ‘ЕОД (Екологічне, Ощадне, Доступне) житло’. Однак без практичних напрацювань-прикладів людям важко буде самостійно реалізувати такі проекти, що ставить під сумнів його масовість.

Саме тому ми вирішили подати своє бачення - розробили власні ЕОД технології:

* ‘ЕОД-мінімум’ – найдешевший варіант екологічно-ощадного житла, згідно основних параметрів;

* ‘ЕОД-оптимальний’ – так, як воно має бути (на нашу думку).

Ці технології можна застосовувати як для більш ощадного Клубного будівництва (саме тому ми в цьому інформаційному підблоці робимо проектування й розрахунок найбільш доступного сімейного проекту №9 ‘Optima’ та його ‘антресольної модернізації’ проекту №10 ‘Optima-A’ в розрізі ‘Класичної’ технології / ‘ЕОД-мінімум’ / ‘ЕОД-оптимальний’), так і для Приватного будівництва.

Нам при будівництві житла необхідно комплексно забезпечити:

(1) максимально можливу / економічно доцільно прораховану, суцільну й нерозривну теплоізоляцію будинку (без 'містків холоду', правильний монтаж правильно підібраних віконно-дверних конструкцій);

(2) герметичність зовнішньої оболонки будівлі (постійна подача / вивід повітря через систему вентиляції має бути прорахованою й оптимальною);

(3) паропроникність стінової та дахової конструкцій (шарів оздоблень, несучих конструкцій, утеплювачів) - уникнення проблеми цвілі-грибка та руйнації матеріалів / конструкцій, зменшення навантаження на систему вентиляції (її спрощення та здешевлення);

(4) врахування впливу зовнішнього середовища та індивідуальний підбір найбільш оптимальних й ефективних інженерних систем будинку (в розрізі всіх 4-х видів потоків-втрат енергії (тепла-холоду) у Вашому житлі.

То ж почнемо розгляд наших пропозицій - бачень.

Вузол №1. Утеплювати необхідно фундамент, цоколь, стіни, чорнову підлогу, чистову підлогу (в яку змонтується система опалення ‘тепла підлога’), причому не забуваємо про якісну гідроізоляцію.

Вузол №2. Уникнення містків холоду (за рахунок теплової відсічки всіх дотичних неутеплених зовнішніх конструкцій) та правильний монтаж віконно-дверних конструкцій.

Вузол №3. Чистова підлога відсікається утеплювачем не лише від чорнової підлоги, а й від стін (щоб не було втрати роботи системи ‘теплої підлоги’). При зблокованому житлі стіни між сусідами будуть 3-шарові (звукоізоляція - для комфорту проживання та теплоізоляція - щоб ‘не гріти’ сусідів).

Вузол №4. Правильне утеплення дахів / мансард (з моментом нерозривності стінового утеплення). Утеплення коминів / вентиляційних каналів. Забезпечення додатковим природним сонячним освітленням. Уникнення аспекту містків холоду по кроквах.

Вузол №5. Індивідуальний підбір найбільш ефективних інженерних систем.

Ми поставили собі завдання розробки технологій, що прирівнюватимуться до сучасних світових розробок (наприклад ‘Пасивний будинок’) з комплексним врахуванням всіх необхідних факторів екологічності / ощадності, але при цьому фінансово та технічно будуть максимально доступними для широкого кола населення та відповідних фахівців / архітекторів / інженерів / будівельників.

На основі цих наших розробок й будуть спроектовані Проекти №9-10, щоб потім їх порівняти з ‘Класичними’ технологіями (конструктивно, вартісно, експлуатаційно).

Якщо це житло саме для Вас - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>