Екологічне, Ощадне, Доступне житло. Наші дві ЕОД-технології будівництва

Можна довго пояснювати те, що житло має бути Безпечним для людини та навколишнього середовища, Здоровим і Комфортним для мешканців, Ощадним (в розрізі ощадно-ефективно-незалежного РЕСУРСОспоживання) та Доступним (в плані отримання-обслуговування-утримання), однак без Програми масової доступності будівництва такого житла це все залишиться лише ‘красивими словами’.

Без теорії, звісно, не обійтися, та вже є нагальна потреба в практичних інструментах: детальному описі процесів, розроблення пропозицій технологій будівництва, технологічній карті (з поясненням суті вибору необхідних матеріалів-технологій).

Саме такі технології (‘ЕОД-мінімум’ та ‘ЕОД-оптимальний’) ми й подамо в цій публікації, що і буде певним резюмуючим етапом нашого інформаційного підблоку.

Та найголовніше те, що ми не хочемо ‘прийняття на віру’, тому поступово подавали (підводили до наших технологій) підготовчі матеріали (суміш законів фізики, теорії, світового та українського досвіду, практичних рекомендацій, тощо), щоб було чітке розуміння СУТІ цих технологій (чому саме такі матеріали / навіщо таке конструктивне рішення / оптимальність саме такої інженерної системи / як збираємося досягти довготривалості ефективного використання утеплювачів, тощо).

Це, всього-на-всього, наше бачення (яке ми повністю обґрунтували), яке Ви можете сприйняти, а можете розробити свої варіанти. ГОЛОВНЕ - донести СУТЬ необхідності комплексності системного врахування всіх факторів будівництва й подальшої експлуатації житла, гармонії співіснування-функціонування людини-природи-житла.

Будівництво такого житла однозначно буде дорожчим за ‘класичні’ рішення, тому, враховуючи економічну ситуацію в країні, необхідні практичні рішення його здешевлення, однак без втрати суті-якості.

‘ЕОД клубне’ / ЕОД аналіз’ / ‘ЕОД технології’ - від ідеї механізму ‘доступності’ через практичний обрахунок конкретних варіантів до розробки відповідних технологій.

Тобто подано все, що Вам буде потрібно, щоб самостійно чи Клубом (з друзями чи родиною) збудувати своє ЕОД (Екологічне/Ощадне/Доступне) житло.

Тому, щоб оцінити-зрозуміти суть поданих технологій, варто поступово опрацювати всі публікації цих інформаційних підблоків, бо лише тоді Ви отримаєте цілісну картину запропонованих рішень.

Абсолютно герметична, повітронепроникна, якісно й нерозривно утеплена продуманими матеріалами оболонка будівлі, відсутність містків холоду та індивідуально прорахована система вентиляції є основними складовими проектування і будівництва енергоощадних будинків. Також варто пам’ятати і про комплексне врахування аспекту впливу житла на здоров’я та загальний стан людини в цілому.

Дані технології (‘ЕОД-мінімум’ та ‘ЕОД-оптимальний’) схематично подаємо в розрізі опису основних конструктивів. Хоча вони й розроблялися (спочатку) для представлення / обрахунку / порівняльного аналізу нашого Клубного будівництва, вони можуть бути застосовані практично (при певних незначних коригуваннях) і для приватного індивідуального будівництва.

Для збільшення зображення натисніть на необхідний досліджуваний вузол.

Кожен будинок (житло) є чітко індивідуальним, тому, не чекайте на готові ‘ідеальні рішення’. Однак, розуміючи суть всіх важливих процесів, маючи певний орієнтир (наприклад наші технології), Ви можете самостійно створити житло своєї мрії (згідно визначених на початку цієї публікації необхідних параметрів-вимог).

Готові сприймати, аналізувати, думати, діяти - запрошуємо на ‘ЕОД старт’.

>