(Серія публікацій 'ЕОД_суспільство')

Комунальні платежі – ‘гра в наперстки’ або ‘приречені на переплати’!

В 90-х роках наперсточники виманювали гроші в людей на ринках, вокзалах, тощо, зараз же вони вийшли просто на ‘космічний рівень’ – тепер РОЗВОДЯТЬ цілий НАРОД! І назви цих ‘наперстків’ всім нам відомі – ТАРИФИ, СУБСИДІЇ, ПІЛЬГИ:

(1) як підняти ціну на свій ‘товар’? Елементарно - через підконтрольні держоргани підняти ТАРИФИ, причому на скільки захочеться;

(2) та продати - не головне. Головне - це отримати гроші. І тут все просто – забрати гроші напряму з Бюджету України через СУБСИДІЇ;

(3) як 'втихомирити' найбільш небезпечних активісті-крикунів? Дати їм ПІЛЬГИ, які, заодно, і важіль-привілегія для ‘своїх’ (кого не можна ‘протягнути’ через субсидії).

В цьому й полягає ‘сатанинська ідеальність’ СХЕМИ – завищеними тарифами через субсидії вимиваються гроші з бюджету, причому повністю законно... Економіка занепадає, народ зубожіє, субсидія починає виконувати свою масову другу роль – ‘сидіти тихо, бо її заберемо’, а пільги – для поодиноких варіантів ‘батога-пряника’, для особливо ‘активних’ та ‘своїх’. Варто окремо виділити будівельну галузь та ринок нерухомості в цілому, бо чим бідніший народ, тим більший попит на ‘дешеве’, але низькоякісне та РЕСУРСОнадЗАТРАТНЕ житло. А чим більше ЕНЕРГОдірявого житла – тим більше споживання РЕСУРСУ. Плюс неконтрольовані схеми розбавляння газу (собівартість зменшується, тепловіддача зменшується – значить потрібно більше палити, збільшується споживання).

Ціни (тарифи) ‘задираємо’, продажі (споживання) ‘піднімаємо’, гроші з бюджету вимиваємо (субсидії), народ контролюємо (субсидії, пільги) - коло ЗАМКНУЛОСЯ!!! І все ‘по-чесному’, ЗАКОННО!!!

А тепер основна ‘РОДЗИНКА’ – масовість ‘дешевого’ житла досягається низькоякісними (шкідливо-небезпечними) матеріалами та ‘допотопними’ (ще більш вбивчими) технологіями. В результаті – шокуючий ріст ‘незрозумілих’ хронічних захворювань. НАЦІЮ системно й планомірно знищують, а для тих, хто (якимось чином) виживе приготована роль бідно-хворого, але 100% контрольованого субсидіями-пільгами БИДЛА!!!

ВСЕ пропало – чи все-таки є ВИХІД?! А тепер простий ‘ПРИКЛАД’:

- в місяць ‘комуналка’ 3 000грн (вже тяжко);

- піднімуть тарифи ще на 20% і буде вже 3 600грн (взагалі нестерпно);

- а ми зменшуємо своє побутове РЕСУРСОспоживання в 5-ть разів і платимо вже 3 600 : 5 = 720грн. І пішли вони ЛІСОМ зі своїми субсидіями та пільгами;

- туди ж ‘посилаємо’ всіх системних забудовників з їхнім затратно-вбичим ‘житлом’;

- відмовляємося від неконтрольованого по якості ‘бадяго-газу’;

- НАРЕШТІ починаємо рахувати ‘ДОВГІ’ гроші (ВСЕ що потратимо протягом всього терміну експлуатації, а не кидаємося на ‘сьогоднішню’ ціну – а решту вже якось заплатимо).

Та це все фантазії й казки! Добре, тоді проаналізуйте яким чином наші європейські сусіди вийшли з аналогічної ‘ДУПИ’ – раз читаєте цю статтю, значить інтернет маєте (тобто можливість аналізувати-думати, а БАЖАННЯ – то вже на Ваш розсуд. Можливо Вам в загальному ‘СТОЙЛІ’ спокійніше).

Вже давно йде світова війна за фінанси-капітал-ресурси-вплив, причому не на реальних ‘полях смерті’ (це все тільки незначні похідні), а в першу чергу, в головах людей. Як показав світовий досвід, країни стають ВЕЛИКИМИ-СИЛЬНИМИ-БАГАМИ не стільки за рахунок ресурсів-армій, а тому що НАЦІЯ-населення-народ є мудрими-далекоглядними-згуртованими.

Може й КОЖНОМУ з нас пора почати ВОЮВАТИ за свою незалежність різким зменшенням побутового РЕСУРСОспоживання в межах свого помешкання-сім’ї (а це незалежність держави) та ЖОРСТКО відстоювати своє право на ‘здорове’ й комфортне житло (просто не купуючи масовий РЕСУРСОзатратний й небезпечний ‘ширпотреб’ – а це вже здоров’я НАЦІЇ).

Як цього добитися й з чого починати:

- культура ощадного РЕСУРСОспоживання в часовому-зонально-сезонному аспекті (просто змінивши свій підхід можна заощаджувати 15-30% ‘на рівному місці’);

- замість ‘понтів’ та неефективного менталітету (що люди подумають, так модно, всі так роблять, тощо) лише ‘холодна’ раціональність (зважений й об’єктивний аналіз потреб-можливостей, правильне планування, сучасний підхід багатофункціональності площ-меблів, відсутність непотрібних статусних надлишків, врахування потреб сьогодення – як показує практика, може зменшити типу ‘необхідну’ площу бажаного житла на 30-50%, а це не лише аналогічне зменшення РЕСУРСОспоживання, а й суттєве заощадження при купівлі-будівництві);

- БЕЗДУМНО масово будувати ‘хворе-затратне’ житло, а потім розвивати своїми коштами галузь ‘САНАЦІЇ’ (всякого роду реконструкцій, переробок, ремонтів, тощо). Підтримуйте й розвивайте своїм попитом та грошима ринок НОВОГО, але обов’язково ‘ЗДОРОВОГО’(комфортного)-ОЩАДНОГО-НЕЗАЛЕЖНОГО(системи відновлювальної енергетики) житла, АБО будуйте самі (чи групами – по системах самоорганізації Клубного будівництва);

- не лінуйтеся, вникайте в СУТЬ, бо фахівців ніби багато, а толку мало. Простий момент – існує 4 види руху-передачі енергії (саме від того, наскільки комплексно Ви врахуєте їх дію - настільки Ви зменшите РЕСУРСОспоживання (на 10% чи навіть більше)) – в нас пінопластово-мінватні ‘спеціалісти’ враховують тільки ОДИН, на який припадає лише четвертина тепловтрат чи причин перегріву, та й то за заниженими вимогами-параметрами.

Цікавить варіанти практичних дій, готові до кардинальних змін – просимо в нашу ЕОД спільноту.

Або ВІЙНА – або ПОЛОН!!!

>