(Серія публікацій 'ЕОД технології')

Здорове житло з мінімальною комуналкою. ЗАМОВЛЯТИ будете?

В черговий раз повторимося - житло повинно бути Безпечним (для людини та навколишнього середовища), Здоровим і Комфортним для мешканців, Ощадним (причому на всіх стадіях – отримання, обслуговування, утримання), Доступним, причому як фінансово, так і технологічно.

Тому все залежить від технологій які Ви оберете на самому початку, причому тільки КОМПЛЕКСНИЙ підхід! Оскільки часткові й непродумані рішення це як утеплення житла - вічне лікування наслідків без повної нейтралізації їх причин.

Житло - це система взаємопов’язаних вищеперерахованих чинників, тому потрібен лише фаховий комплексний аналіз-планування! І почнемо з суті - ‘руху’ енергії, бо без цього будь-які енергоощадні заходи будуть марні.

Жорсткий взаємозв’язок будинку (аспект утеплення) - людини (здоров’я та комфорт проживання) - навколишнього середовища ВЗАГАЛІ ігнорується, звідси й ріст ‘незрозумілих’ хронічних захворювань та ‘дикі’ щомісячні платіжки. Необхідний чіткий алгоритм дій, оскільки майже всі проблеми (значні грошові втрати) при подальшій експлуатації житла можна було уникнути ще на старті.

Та вирішуючи питання РЕСУРСОощадності необхідно пам'ятати й про забезпечення здорового мікроклімату проживання в будинку.

Реалізувавши попередні етапи екологічності та ощадності варто переходити до РЕСУРСОефективності та незалежності.

Яке б житло Ви не обирали, які б технології – системи Вам не пропонували - оцініть їх згідно вищеперерахованих параметрів й самі визначте чи вони КОМПЛЕКСНО забезпечать Вас Безпечним, Здоровим та Комфортним, Ощадним та Доступним житлом.

>