(Серія публікацій 'ЕОД_суспільство')

Житлові субсидії – цинічний ‘капкан’ чи ‘поштовх’ до якісних ДІЙ?

З метою встановлення ‘прозорості’ ринку житлово-комунальних послуг вирішено ‘привести’ всі існуючі тарифи до ‘ринкових’. Задля захисту соціально незахищених верств населення (простіше кажучи, витрат на відповідні платежі не більше певного відсотку доходів) й створена Програма житлових субсидій. Для уніфікації розрахунків існують соціальні норми споживання (розрахункових площ помешкань та об’ємів споживань відповідних ресурсів) та розрахунок обов’язкової частки платежу (той самий відсоток ‘НЕперевищення’).

Тобто, всерівно певну частину необхідно буде сплачувати самостійно, плюс повністю розраховуватися за фактичні ‘надлишки’ (перевищення існуючих показників площ/об’ємів споживань над соціально розрахованими).

Зазвичай, в світі, субсидія виконує ‘перехідну’ функцію – дає людям час на відповідну ‘адаптацію’ (на збільшення своїх доходів чи/плюс модернізацію свого житла задля зменшення в рази РЕСУРСОспоживання, що зніме потребу в цій допомозі держави). Причому, на відповідні державні програми щодо РЕСУРСОощадності та розвитку економіки (покращення фінансового стану населення), виділяються значно більші кошти ніж на субсидії (по-суті ‘мертві’ витрати, без всякого ефекту якісних змін).

В нас же субсидія виконує тільки 2 функції:

(1) ідеальна схема вимивання коштів з бюджету майже законним методом;

(2) політично-стримуючу (свого роду ‘подачка’-контроль за відповідним ‘електоральним полем’).

І на горизонті ‘вимальовується’, в найближчому майбутньому, третя функція – ‘поліцейська’ (залишати неугодних, стимулювати ‘доноси’ на сусідів, тощо).

Тобто ‘українська субсидія’ – чистої води ‘капкан’, де люди замість ‘сиру’ мають часткову сплату завищених тарифів ‘державою’ (тобто податками – результатами роботи когось іншого), а, по-суті, отримують ряд суттєвих обмежень:

(1) придбали щось дорожче 50тис. грн - на рік позбулися субсидії (не раз чули як люди ‘ламають голову’ як і на кого записати авто, житло, тощо);

(2) перш ніж прописати/виписати когось, змінити склад сім’ї (одружитися/розвестися, народитися/померти), навіть змінити систему опалення – треба бігти в служби й радитися, щоб не втратити субсидії;

(3) а цей ‘страх’ перед офіційною зарплатою (бо перерахують чи знімуть субсидію) – це вже не насмішки, а реальні проблеми ‘білих’ працедавців знайти робітників, плюс одна з суттєвих причин трудової міграції працездатного населення закордон;

(4) а попередній пункт приводить до зменшення надходжень в бюджет, значить ‘на всіх’ вже не вистачатиме – потрібно різко ‘урізати’ (от тут і почнуться доноси на сусідів);

(5) це тупіковий процес, оскільки ніяк не стимулює населення до єдиноправильного ‘захисту’ від росту тарифів (модернізація побутового РЕСУРСОспоживання на технічному, ментальному, житловому рівнях).

Всерівно щомісячно потрібно платити 500-700грн (обов’язкова частка платежу) та за всі ‘надлишки’ й жити під ‘тягарем втрати субсидії’ (бути рабом обставин та обмежень). А світова історія показує що ми повторюємо досвід інших ‘країн-реформаторів’ – і субсидії (за браку коштів) в один момент будуть відмінені повністю. Немає грошей – не споживай, спожив – розраховуйся (та хоч житлом і ‘на вулицю’).

А можна продукувати відповідне житло й стиль ощадного споживання з ефектом зменшення РЕСУРСОспоживання В РАЗИ і платити ті ж самі 500-700грн за всю ‘комуналку’ без всяких субсидій.

Культура ощадного РЕСУРСОспоживання, раціональний функціоналізм ВИБОРУ, часово-зонально-сезонний аспект, житло ощадно-ефективно-незалежного побутове споживання (модернізація існуючого чи, що найбільш важливе, продукування будівництва нового) – це і є практичні засади реального зменшення споживання В РАЗИ (відповідно ‘забравши’ з аналогічних рахунків 50-85% сум).

Це і є основні засади Програми ‘ЕОД (Екологічного, Ощадного, Доступного) житла’. Вибір за Вами: субсидія, яка для Вас ‘капкан’ чи крок до рішучих якісних ДІЙ. Опрацьовуйте наші матеріали й поширюйте їх, вникайте, залучайте людей свого кола спілкування доки є ще ЧАС!

Якщо Ви з нами – приєднуйтеся в наше ‘ЕОД суспільство’. Для початку вподобайте (поширте, поділіться з близькими) наші Фейсбук сторінки і вперед до суттєвих змін:

>