ЕОД реконструкція. Як зробити наявне житло Безпечним, Здоровим й Комфортним, Ощадним та Доступним

Яким саме має бути житло (з позиції впливу на навколишнє середовище (та врахування його зворотньої дії на людину й будинок) та життя-стан й фінанси мешканців) ми вже грунтовно розглянули в попередніх матеріалах.

Як таке житло збудувати самостійно (індивідуальні проекти) чи колективно (більш доступні форми Клубної самоорганізації-забудови) також окреслили (з відповідними аналізами, розробленими технологіями, описами).

Та доволі актуальним залишається проблема з вже існуючим житловим фондом. Як його можна зробити таким як потрібно? Це питання необхідно розглядати в розрізі трьох векторів:

(1) якщо Ваше житло є лише частиною загальної будівлі (частина будинку, зблоковане житло, багатоквартирні будинки, тощо) й неможливо всіх сусідів організувати на загальну комплексну модернізацію-реконструкцію - залишається розраховувати лише на себе й в межах свого житла;

(2) будівлі декількох власників (співвласність, багатоквартирні споруди, тощо) й є спільне бажання всіх сусідів-мешканців провести кардинальні зміни як окремих помешкань, так і загальної будівлі в цілому;

(3) у Вас повністю відокремлене житло і ви маєте всі можливості для відповідних заходів незалежно від сусідів (котедж, приватний будинок, тощо) й потрібно змінити його під Ваші потреби-можливості.

На відміну від будівництва ‘з нуля’ в нас буде ряд обмежувальних факторів (більше/менше чи недоцільність певних речей, які будуть неможливими чи просто економічно невигідними), перелік та кількість й складність яких будуть визначатися чітким індивідуальним підходом для кожного окремого варіанту.

Однак, певні загальні моменти, щоб Ви мали відповідний орієнтир розгляду, практичні варіанти-приклади успішних реалізованих проектів, загальну суть проблематики й шляхи їх вирішення ми спробуємо подати в даному інформаційному підблоці.

АНАЛІТИКА, ІНФОРМАЦІЯ (СТАТТІ, ДОСВІД, ПРИКЛАДИ, ПОРАДИ)


РЕКОНСТРУКЦІЯ ІСНУЮЧОГО ЖИТЛА

зменшити комуналку, зберегти здоров'я, врятувати природу

РЕКОНСТРУКЦІЯ ВЛАСНОГО ЖИТЛА

коли Ви 'сам собі господар'

РЕКОНСТРУКЦІЯ ЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ

коли є повне єднання всіх сусідів-мешканців

РЕКОНСТРУКЦІЯ ЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ

коли в кожного 'моя хата скраю'

РЕКОНСТРУКЦІЯ ВАШОГО ЖИТЛА

завжди є оптимальні рішення

>