(Серія публікацій 'ЕОД_аналіз')

АЛГОРИТМ аналізу. Що ми хочемо отримати?

Житло повинне забезпечувати здоровий і комфортний мікроклімат проживання з високим рівнем ощадно-ефективного РЕСУРСОспоживання та максимальною доступністю для широкого кола населення.

Але щоб досягти його масовості, необхідно наочно продемонструвати суттєві відмінності такого житла від існуючого на даний момент та подати практичні варіанти його реалізації хоча б на стадії ескізних проектів та опису наповнення (назвемо ‘технологічною картою’). Саме це дасть можливість людям в будь-якій точці України самостійно його збудувати.

Як вже ми писали, за основу візьмемо найбільш доступний сімейний проект №9 ‘Optima’ (3-кімнатний, площею 60,2м2) та його ‘антресольну модернізацію’ проект №10 ‘Optima-A’ (4-кімнатний, площею 73,2м2), але дещо його ‘модернізуємо’. На початку комплексу, з прямим заїздом з вулиці (щоб не створювати ‘шумовий’ дискомфорт для мешканців), додаємо будівлю з 4-х гаражів та 4-х кладових (для збільшення комфорту приміського проживання кожного з 4-х учасників даного Клубу). Однак, при розрахунках ‘житлову’ та ‘авто-допоміжну’ площу будемо чітко розділяти (для тих, кого не цікавлять додаткові гаражі-кладові, чи є бажання оцінити/порівняти вартість саме житлового будівництва).

Спочатку (для повноти розрахунку/аналізу) ми замовимо їх Ескізні проекти в найбільш ‘типових’ проектувальників/архітекторів (за аналогом масового існуючого будівництва). Назвемо це ‘Класичним’ напрямком будівництва. Вони нам потрібні для наочного проведення всіх порівняльних аналізів (хоча, можливо, хтось все-таки вирішить будувати дане житло ‘по старинці’… Ваше рішення – матимете готові проекти).

Далі, відповідні Ескізні проекти, замовимо в ‘спеціалізованих’ проектувальників/архітекторів, де будуть виставлені вимоги озвучені на початку публікації (з відповідних матеріалів/технологій, але максимально доступних в Україні та технологічно спрощених). Причому, вони будуть в 2-х напрямках будівництва: ‘ЕОД-мінімум’ (найбільш дешевший варіант екологічно-ощадного житла, згідно основних параметрів) та ‘ЕОД-оптимальний’ (так, як воно повинно бути (на нашу думку)). Це розділення створене з метою більшої доступності для людей (ширша ‘лінійка’ ВИБОРУ).

В результаті, маємо отримати 6-ть Ескізних проектів, за допомогою яких люди зможуть збудувати обране ними житло, побачити чітке порівняння їх всіх в розрізі вартості/бюджету та вартості утримання (‘комуналка’), характеристик всіх основних конструктивів та відповідних інженерних мереж.

Саме це дасть людям можливість чітко й комплексно оцінити їх відмінності, всі порівняльні ‘плюси’ та ‘мінуси’, тобто ВСЕ, щоб прийняти власне РІШЕННЯ.

Тому Алгоритм викладки очікуваної інформації буде наступним:

- Ескізні проекти №9 ‘Optima’ та №10 ‘Optima-A’ КЛАСУ ‘Класичний’;

- технологічні порівняння цих проектів поконструктивно (будівництво) в розрізі КЛАСІВ ‘Класичний’/’ЕОД-мінімум’/’ЕОД-оптимальний’;

- технологічні порівняння цих проектів посистемно (інженерія) в розрізі КЛАСІВ ‘Класичний’/’ЕОД- мінімум’/’ЕОД-оптимальний’;

- економічне порівняння цих проектів вартісно/бюджетно по будівництву/утриманню в розрізі КЛАСІВ ‘Класичний’/’ЕОД-мінімум’/’ЕОД-оптимальний’;

- Ескізні проекти №9 ‘Optima’ та №10 ‘Optima-A’ КЛАСІВ ’ЕОД-мінімум’/’ЕОД-оптимальний’;

- розширена порівняльна характеристика всіх 6-ти проектів.

Цим інформаційним блоком ми хочемо показати ЯК і з ЧОГО будувати, ЯКІ інженерні системи використовувати, наочно (технологічно) й економічно продемонструвати їх основні відмінності. То ж слідкуйте за відповідними статтями та надіємося на Вашу підтримку (інформаційне розповсюдження даної тематики). Бо таке житло на ринку Ви не знайдете – системні Забудовники не переймаються Вашими здоров’ям й комфортом проживання чи РЕСУРСОощадністю/ефективністю Вашого житла, Ви для них лише ‘засіб’ заробітку.

А дане житло зможете (завдяки нашим матеріалам) збудувати самостійно - і вже 4-ри сім’ї не матимуть ‘незрозумілі’ постійні хронічні захворювання та зменшать свої щомісячні платежі (‘комуналка’) в рази… Причому з бюджетом (вартістю) орієнтовно на рівні для ‘класичного’ існуючого житла такої ж площі (чіткі розрахунки в кінці покажуть реальні планові цифри).

>